Krásní, mladí, opálení a ještě jednou krásní – takoví jsou plavčíci a plavčice v prosluněné Kalifornii. Tento dnes již bez mála kultovní seriál sleduje jejich starosti a radosti, práva a povinnosti, jak přicházejí a zase odcházejí a jak se vyrovnávají s náročnou prací záchranáře, kdy musejí bojovat nejen s neplavci, různými mořskými potvory, nebo nepřízní počasí, ale někdy i musí vzít zákon do svých rukou.

Pobřežní hlídka (v anglickém originále Baywatch, desátá a jedenáctá řada jako Baywatch Hawaii) je americký akční televizní seriál, z prostředí plavčíků z Kalifornie, vysílaný v letech 1989 – 2001. Jeho nejznámějšími představiteli se stali David Hasselhoff a Pamela Anderson. 

Seriál si rychle vydobyl světovou popularitu a zařadil se mezi nejsledovanější televizní pořady.

Mitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací. Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu… A protože místní policie vše bohorovně přehlíží, vydá se parta plavčíků na trestnou výpravu, která nemůže skončit dobře, pokud jeden z jejích členů nepřestane všechno sabotovat.

Texty byli převzaty ze stránek Česko-Slovenské filmové databáze a Wikipedie:

  • Původní seriál – ČSFD
  • Původní seriál – Wikipedie
  • Nový film – ČSFD